KOUD vanmorgen! 8 graden
Celcius, maar we hebben een kachel.... Rustig opstaan en
ontbijten. Buiten fladderen een stel Mountain Bluebirds, mooie
helderblauwe vogels. We sprokkelen rond de camper wat aanmaakhout
voor het kampvuur, doen de afwas, ruimen op en brengen het afval
naar de berenbak. Trui en vest bij de hand, we gaan vandaag weer
boven de 3.000 meter toeren, dat zal frisjes zijn.
Even na 10 uur vertrekken we en
rijden 6 mijl voor we rechts afslaan, de 212 op. Dit is de bekende
"Beartooth All American Road". Op een matrixbord langs de weg
staat aangegeven dat door werkzaamhden de vertraging 30 minuten
kan zijn. We zullen zien, we hebben alle tijd.
Onze eerste stop is bij Lake
Creek Falls, een forse waterval, aan beide zijden van de weg. Maar
bij de Beartooth Bridge kunnen we niet stoppen. Er is een kleine
parkeerplaats, die al vol stond. |
|
Op 9.252 feet (2.820 meter) hoogte stoppen we
bij de "Top of the world Store", een leuk winkeltje waar de meest
vreemde en gekke dingen te koop zijn. We kijken er rond en kopen
een paar ansichtkaarten.
Even later staan we "in de
middle of nowhere" voor een stoplicht; het begin van de
wegwerkzaamheden. En inderdaad… we moeten 30 minuten wachten. Geen
straf, want de omgeving is erg mooi. Als we mogen rijden worden we
voorafgegaan door een pilot-pickup van de wegwerkers. De weg was niet
afgesloten voor 30 feet vehicles, wel werden 40 feet en groter
geadviseerd een andere weg te kiezen. Met onze camper van 30 feet
is de weg goed te rijden, al is het soms wel wat smal. We zijn
tenslotte 3 meter breed! Bij de bouw aan een brug kunnen we de
werkzaamheden krap aan passeren (en dat moeten we op de
terugweg weer
doen….).
Het hoogste punt op deze weg is
de West Summit in de Beartooth Pass, op een hoogte van 10.774 feet
(3.284 meter). Het is geweldig! Als je denkt dat we alle
haarspeldbochten hebben gehad, dan heb je het mis. Er volgen nog
een paar heel bijzondere ... weer bergafwaarts dus..
Voor de grote afdaling stoppen
we bij Rock Creek Vista Point: een korte en mooie wandeling leidt naar een
uitzichtspunt voor adembenemnde vergezichten. PRACHTIG ! Een
aardige vrouw maakt een foto van ons samen.
Terug bij de camper hebben we
veel plezier met de Chipmunks, die rondrennen en zo tegen je broek
op klimmen! We rijden door naar Red Lodge. Aan de stad is te
merken dat hier veel toeristen komen, zowel in de zomer als de
winter. Veel lodges, motels, barretjes en winkels.
|
|
|
|
We rijden nog een klein stuk over de Chief Joseph
Scenic Highway
en zien
in de verte de Pilot Peak, met een top van 11.708 feet
(3570 meter). |
|
|
Links
van de weg stroomt de Clarks Fork Yellowstone River. |
|
|
|
|
|
|
Wij gaan hier naar rechts, de Beartooth All
American Road naar Red Lodge. |
|
|
|
|
BEARTOOTH ALL AMERICAN ROAD
De Beartooth All American Road, ook wel bekend als
de Beartooth Highway, werd officieel geopend op 14 juni 1936. De
aanleg duurde 5 jaar. Het is de hoogste verharde weg in de
noordelijke Rocky Mountains en geopend van mei tot oktober. Vanaf
de top zijn er 20 meren zichtbaar. De Beartooth Highway is een
68-mijl bergweg, te beginnen (in zijn meest oostelijke eindpunt),
net ten zuiden van Red Lodge, Montana, op een hoogte van 6.400
voet (1.920 meter) en eindigt (meest westelijke eindpunt) bij de
Noordoostelijke ingang van het Yellowstone National Park en Cooke
City en Silver Gate, Montana, op een hoogte van 7.500 voet (2.250
meter). De weg heeft 19 haarspeldbochten en 82 "full curves". De
weg stijgt op de Beartoothpass tot een hoogte van 10.947 voet
(3.284 meter) |
|
|
|
|
|
|
|
Lake Creek Falls, deze stroomt van links naar
rechts onder de weg door. |
|
|
|
|
Even pauze aan het Beartooth Lake en alweer een
mooi uitzicht. |
|
|
|
|
|
|
Op een hoogte van 9.252 feet (2820 m) is een winkeltje met de
toepasselijke naam: Top of the World. |
|
|
|
|
In de verte liggen de Chain Lakes .... |
|
|
.... en daarnaast het Rainbow Lake. |
|
|
Benieuwd waar hij ons heen brengt .... |
|
|
|
|
.... over een heel smal weggetje en daar kan onze camper maar net tussendoor. |
|
|
|
|
|
|
Vanaf hier een uitzicht op het Gardner Lake. |
|
|
|
|
|
|
|
|
We steken de West Summit in de Beartooth Pass over
op een hoogte van 10.947 feet (3337 m). |
|
|
|
|
|
|
Na vele bochten weer een uitzicht op het Gardner
Lake, waar we een broodje gegeten hebben.
Er waait
een koude wind door dit kale landschap, maar het is er ontzettend
mooi. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Het blijft hier mooi rijden: aan de ene kant de
berg en de andere kant heeeeel diep. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Er is een pad over de bergkam, met een geweldig
uitzicht over de omgeving. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
De Least Chipmunks die hier rondhuppelen zijn zeer
vermakelijk. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zo te zien nog een behoorlijke afdaling met heel
veel bochten voor
de boeg. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Best wel handig (en veilig) zo'n dik stalen net.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Red Lodge, toeristisch met leuke winkeltjes. |
|
|
Op de KOA camping, net buiten
het centrum van Red Lodge, worden we
hartelijk ontvangen en krijgen een vliegenmepper cadeau (kunnen we
eindelijk dat "wild" uitroeien in de camper). Dan naar
ons plekje op de camping, wat klooien met horizontaal staan…. maar
een paar stukken brandhout onder de wielen doen wonderen. We eten
vanavond soep
met brood, alleen hebben we geen idee wat voor een soep.
Even googlen dus… het was gebonden mosselsoep. Wij dachten dat we
champignons aten ... haha.
|
|
|
|
|