Het eerste deel van de route van deze dag gaat nog
over de Hells Canyon Byway, dan overschrijden we de grens met de
staat Oregon. Hier geldt de Pacific Time Zone, dus het is
meteen een uur vroeger. Het landschap is hier rustiger,
vriendelijker met grote glooiende heuvels afwisselend met
agrarische gebieden. We rijden de Oregon Scenic Byway en stoppen
in Halfway voor benzine en boodschappen. Het postkantoor heeft
geen postzegels voor Europa. We zijn kennelijk een bijzonderheid
hier.
Aan de Powder River maken we een koffiestop, zittend in de schaduw
van de camper want het is flink warm in de zon. In het begin van
de middag komen we bij het Oregon Trail Interpretive Center. Een
zeer interessant en mooi opgezet informatiecentrum over de trek
van de kolonisten door Oregon. Ook zien we een film over de
expeditie van Lewis en Clark. Zij kregen van de regering rond 1800
de opdracht om vanuit het oosten een weg naar de zee in het westen
te zoeken. Daar slaagden zij in na een tocht van bijna twee jaar. |